«

»

gru 17

Aglomeracje rządzą się innymi prawami

Dzisiaj mamy takie wybitnie kłopotliwe czasy, iż niesłychanie od groma polskich miast boryka się z ambarasem bezrobocia. Jednakże są także i takie miasta, gdzie rzeczony ambaras pomimo występowania nie jest jakiś zwłaszcza dojmujący.

Niedawno badając rynek Warszawy przyuważyłem, że idzie w tamtym miejscu faktycznie wcale trafny interes wykręcić na pozór prostych sprawach. Nie mówię w tym momencie o takich atrakcjach jak chociażby wypożyczalnia samochodów, lecz w ogóle miastowy rynek motoryzacyjny żyje istotnie doskonale. Nawet nie chodzi o owo, że taka wypożyczalnia jest złym pomysłem. To jest nadzwyczaj stosowny projekt.

Stanowczo naturalnie w takich miastach jak to, wyszukać zdołamy prawdopodobnie wszystko czego chcemy do zgodnego funkcjonowania naszego wozu. Oczywiście w Warszawie znajdziemy szereg usług z obszaru motoryzacji i nie jedynie w pewnym wyłącznie miejscu.

Takie nastawienie rodowitych biznesmenów wytwarza pytanie, czy na pewno pożądane byłoby w tamtym miejscu w dalszym ciągu ryzykować swoje trudno zapracowane pieniądze. Przecież rynek jest właściwie zawalony różnorakiego typu usługami. Aczkolwiek moim zdaniem jak najbardziej warto, albowiem takie naturalnie sektory jak miasto stołeczne, ewentualnie inne gigantyczne aglomeracje są de facto zupełnie przygotowane na przyjęcie wielu w wyższym stopniu ewentualnie mniej innowacyjnych propozycji. Rynek taki jest nader chłonny na następne rozwiązania.