«

»

gru 17

Pochodzenie kapeli Zakopower

Grupa Zakopower wywodzi się z okolic podhalańskich, o czym muzycy w żadnym razie nie zapominają, tworząc muzykę poniekąd osadzoną nader w klimatach góralskich, natomiast z zaawansowanym brzmieniem syntezatora względnie gitary elektrycznej względnie odrębnych teraźniejszych instrumentów. Ich numery są w zasadzie niesłychanie energetyczne, rockowe z detalami popu i naturalnie muzyki góralskiej, z akompaniowaniem skrzypiec, lecz i rockowej gitary czy na przykład jazzowego saksofonu.

Założycielem oraz liderem kapeli jest Sebastian Karpiel- Bułecka, jakiego pochodzenie jest w Zakopanem. Wytwórcą ich płyt jest Mateusz Pospieszalski, jaki dodatkowo tworzy utwory na albumy grupy.

Ich pierwsza płyta weseliła się właściwie wybitnie solidnym zainteresowaniem, ostatnia – Boso ogromnie akuratnie się sprzedawała i niezmiernie długo raczyła na czele list sprzedaży. Płyta jest prekursorska w brzmieniu, nadzwyczaj atrakcyjnie wypada zastosowane instrumentarium, skrzypce tradycyjnie oraz rockowa gitara, podhalańskie basy, a również obowiązkowy tu chór góralek w pewnym z kawałków na płycie.

Poprzedzająca płyta była przekazana już parę lat temu, należy tym samym przyznać, że Zakopower dało lekko swoim wielbicielom poczekać na wydanie nowego krążka. Jest to jeden z zespołów, jaki mimo, że mocno w autorską muzykę wplata nastroje tubylcze, to jest nadzwyczaj wziętym zespołem.