«

»

sty 12

Porządny blog i jego oddziaływanie na ludzi

Akuratny blog jest blogiem, jaki oddziałuje na ludzi. Ewidentnie nie dosłownie. Wszystko powinno być z wyczuciem i sprytem. Niemniej jednak co i rusz więcej mówi się o opiniotwórczości i oddziaływaniu na czytelników. Bezsprzecznie wszystkie informacje które wnikają do naszego mózgu mogą, jednak nie musza być filtrowane. Wszystko zależy od pochodzenia z którego pozostały otrzymane i faktu, czy do tego pochodzenia mamy dostateczne zaufanie, czy ów źródło jest dla nas nieautorytatywne. Wszystko bazuje na tym, aby blog stał się takim niezwykle zaufanym źródłem. Czy ciężko jest to osiągnąć?

Na szczęście nie. Osiągnięcie pozycji niezależnego twórcy bloga, alternatywnie nawet niezależnej marki samego bloga to rzecz cierpliwości i żmudnej pracy. Niewątpliwie nie ma nic co przychodzi łatwo i bez żmudnej pracy. Wszystko musi mieć własne podłoże w pracy. Możliwość pozyskania etykiety dobrego źródła wiedzy także.

Niesłychanie dobrym źródłem wiadomości są blogi, które ograniczają swój subiektywizm i starają się serwować w miarę obiektywne informacje, a artykuły na nich zamieszczane nie reklamują i nie polecają w tryb nieustępliwy żadnych towarów podejrzanej jakości. Bezsprzecznie są również blogi, gdzie materiały tematyczne są niezwykle podmiotowe i one także uważane są za bardzo przyzwoite i wypróbowane źródło informacji. Czemu? Ponieważ autor wypracował sobie opinię niezależnego i niezłomnego specjalisty w danej płaszczyźnie i wolno mu ufać, a jego stronnicza opinia w większości wypadków była poprawna i poparta sensownymi dowodami. I tyle starczy, ażeby blog był wartościowy i subiektywny. Gdyż bezstronny powinien być jedynie spis stron, ze stronami przyporządkowanymi do sposobnej kategorii (np turystyka). Obecnie rzeczywistość rządzi się subiektywem!