«

»

sty 13

Właściwa pielęgnacja skóry głowy.

Jak zadbać o własne włosy? Z jakiej przyczyny poniektóre osoby mają kłopoty z włosami, a inne takich problemów nie mają? Niby niesłychanie proste pytania, jednakże odpowiedzi już takie proste nie są. Wszystko zależy bez wątpienia od tego kogo spytamy. Fryzjerzy odpowiadając na nie skoncentrują się w szczególności na pielęgnacji skóry głowy oraz włosów, tak, poprawnie przeczytaliście, pielęgnacja skóry głowy jest analogicznie znacząca jak pielęgnacja samych włosów.

Włosy wszystkie substancje odżywcze i dodatkowo budujące czerpią z cebulek, jakie są właśnie umiejscowione w skórze głowy. Im doskonalsza kondycja skóry głowy, tym zdrowsze mamy włosy. Ważne jest by dbając o nasze włosy i skórę głowy dobierać właściwe kosmetyki do typu naszej skóry i włosów. Sam wybór nie jest nazbyt prosty, gdyż katalog kosmetyków do pielęgnacji włosów jest w dzisiejszych czasach naprawdę niesłychanie duży.

Lekarze po zadaniu im wcześniej wskazanych pytań, przyczyn takich stanów rzeczy będą poszukiwać szczególnie w żywieniu się i łącznej kondycji zdrowia osoby mającej problemy z włosami. Twierdzi się bowiem, iż forma włosa jest wybitnie uzależniona od zdrowia osoby. Osoby zdrowe są mniej narażone na kłopoty z włosami aniżeli osoby, jakie są dotknięte jakimiś chorobami.