«

»

kwi 12

Wyłącznie w adekwatnym okresie należy to działać

Wszelkiego roku, nieustająco nim puszczą soki powinno się wypełnić przycinanie drzew i krzewów również tych wydających owoce jak i dekoracyjnych. Dzięki utworzeniu wiosennego docinania, drzewa rosnące w naszym bardzo ślicznym ogrodzie mają sposobność osiągnięcia ładniejszego pokroju korony, na skutek czego na pewno promienie słoneczka będą mogły głębiej dostawać się.

Podwyższone nasłonecznienie drzewek względnie krzewów owocowych po prawdzie wpływa w niezmiernie prosty sposób bez wątpienia na poprawę ich owocowania. Pierwsze cięcie drzewek owocowych powinniśmy wprowadzać w życie w okresie wegetacji rośliny, czyli jak już uprzednio zostało napomknięte przed puszczeniem przez nią soków.

Czynność docinania drzewek odbywa się, ergo zasadniczo pod koniec lutego czy też na początku marca. Pożądane byłoby pamiętać, iż w periodzie tym nie obcinamy winorośli. Roślina tamta powinna być redukowana tylko w okresie późniejszej jesieni. Przystępując do obcinania krzewu owocowego w istocie zawsze pamiętajmy by spełniać bieżącego w periodzie, podczas gdy na zewnątrz będzie świeciło słonko, a temperatura nie spadnie nadmiernie wysoko niżej zera przez nieco najbliższych dni.

Zbyt kolosalny ubytek temperatury umie w istotny sposób zaszkodzić obcinanym drzewkom. Podobnie materia się przedstawia, gdy drzewko puści już soki.