«

»

sty 12

Dokąd dąży obecnie sieć?

Internet jest niesłychanie kuriozalnym miejscem. Zauważyliście, iż aktualnie odgrywa on wybitnie znaczną rolę w zasadzie w życiu każdego człowieka? Internet już bardzo dawno temu przestał stanowić zaledwie kopalnią danych. Obecnie nie jest miejscem gdzie wstępowało się wyłącznie po to aby wysłać email, sprawdzić np. jaka będzie aura, bądź by czegoś się dowiedzieć.

Współcześnie powstaje każdego dnia wybitnie dużo witryn i strony te choć można przyporządkować do pewnej specjalności (np. handel) nie tylko mają nas o czymś informować, ale służą do komunikacji między właścicielem witryny, a osobą dla jakiej w domyśle ta strona internetowa była utworzona. A to dopiero początek przemian jakie nastąpiły w minionych okresach.

Chodzi tu o zjawisko stron społecznościowych. To co się teraz dzieje, nie da się zaprezentować w jakiś rozsądny sposób. Kto w dzisiejszych czasach nie ma konta na NK? Kto oparł się aktualnie i nie założył se konta na FB? Jak nie ma Cię tam, w takim przypadku nie istniejesz. Dokąd zmierza globalna sieć i czy oby na pewno idzie w miłym kierunku? Zanim założycie konto na kolejnym serwisie społecznościowym zastanówcie się co wiecie o swoich sąsiadach. Wydaje mi się, że dużo mniej niż o znajomych z tych serwisów, jakich w życiu na oczy nie widzieliście, a być może się mylę i jest inaczej?