«

»

sty 14

Postęp blogosfery w sieci

Blogosfera w Polsce roztacza się w całkiem przeciętnym tempie. Nie ma szybkich skoków popularności blogów, ani upadków wielkich blogerów, którzy zebrali tysiące czytelników. Nasz kraj jest względnie młodym celebrytą internetowym, w jakim bytują ludzie niepewni siebie i nie zawsze przekonani co do własnego zdania. A Internet to jednak miejsce ogromnie ekstremalne. Przychodzą tutaj ostre jednostki i są to zazwyczaj administratorzy stron, posiadacze e-biznesów, lub blogów, ale nadciągają również osoby słabe… większa część krytykujących komentujących to pierwszy przykład słabych jednostek.

Jedni i drudzy mają własny bardzo kolosalny wpływ w postęp blogosfery. Słabe jednostki wybitnie funkcjonalnie mogą nabijać pieniądze, a silne niesłychanie bez trudu mogą te pieniądze gromadzić. Należyty blog zdoła być przykładem takiego stanu rzeczy. Gdzie jedna silna osoba zarabia na tym, iż zebrała wkoło swoich artykułów chmarę słabych ludzi. Czy tak nie jest w istocie? Faktycznie używam dość ostrych słów, ale taka wydaje mi się prawda.

Faktem jest, że pośród czytelników blogów są silni ludzie i to dla nich sporządzane są fascynujące teksty tematyczne (np turystyka), jednak oni nie są tuzinkowymi czytelnikami. Czytują blogi w wolnym czasie, a normalnie pracują w sieci, mają biznes, lub własne strony. Warto na to zwracać atencję. Blogosfera kształtuje się także dzięki nakładom na promocję. Nawet przeciętny katalog, jaki jest moderowany może się do owego przysporzyć.