«

»

gru 17

Trudno o rozliczne produkty

Chciałabym wpisać tutaj nieco zdań na zagadnienie mojego zainteresowania którym jest pieczenie ciasteczek, ponieważ pożądam torty, ciasta tudzież ciasteczka. Zaciekawienie domowymi wypiekami, w szczególności jeżeli chodzi o torty, jednoczy się jak najbardziej ściśle z wolą ich zjadania, nie wyłącznie przeze mnie, tymczasem dodatkowo przez moich najbliższych.

Niedawno zarejestrowałam, że w zieleniakach, na jarmarku tudzież między chodnikowych handlarzy ciężko teraz wykryć sposobne jabłka do dokonania szarlotki. Te oferowane przez sprzedających są za bardzo słodkie i tym samym szarlotka też staje się ponad miarę słodka.

Wielce syci mnie fakt, iż mam rodzinę posiadającą sad i stamtąd biorę bez zarzutu dobrane do szarlotki jabłka antonówki. Bodajże przepisy na niesłychanie rozliczne ciasta w tym przepis na szarlotkę będą się adaptowały i modyfikowały do istniejących na rynku owoców.

Chcę w tym miejscu też wpisać kilka słów na rzecz ciasta które po prawdzie nadzwyczaj wielokrotnie piekę i traktuję go nie zaledwie jako ciasto na swoiste okazje. Jest nim ciasto drożdżowe. Ciasto drożdżowe wychodzi niezmiernie pyszne, w głównej mierze nie jest suche i doskonale smakuje, szczególnie z mlekiem.